The title of the page

Pordoselene Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,983
Beğeni
9,843
Pordoselene [Πορδοσελήνη] Antik KentiAntik dönem ismi Pordoselene [Πορδοσελήνη] olan antik kent, günümüz Alibey [Cunda] Adası bölgesinde bulunan antik kenttir. Adanın yakınında bulunan küçük Maden Adası bölgesinde bulunan, Nasos [Νᾶσος] Antik Kenti Nesos Pordoselen olarak da geçsede iki farklı antik kent söz konusudur. Nasos ve Pordoselene aynı antik kent değildir. Pordoselene antik kentinde darb edilmiş sikkeler üzerinde antik kent ismi ΠΟΡΔΟΣΙΛ/PORDOSIL ve ΠΟΡΔ/PORD olarak görülmektedir. Nasos [Νᾶσος] antik kenti sikkelerinde ise ΝΑΣΙ/NASI - NA VE NAΣ/NAS lejantları görülmektedir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Pordoselene [Πορδοσελήνη] antik kentinde darb edilmiş Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,983
Beğeni
9,843
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.