The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Ptolemaios Krallığı Ptolemy X Alexander I Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,517
Beğeni
10,426
Ptolemaios Krallığı Kralı Ptolemy X Alexander I [Πτολεμαῖος Ἀλέξανδρος]

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_ Ptolemy X Alexander I.jpg


MÖ 107'den MÖ 88'deki ölümüne kadar, annesi Kleopatra III ile birlikte Ptolemy Philometor Soter olarak ve ardından MÖ 101'e kadar karısı Berenice III ile Ptolemy Philadelphus olarak hüküm sürmüş Ptolemaios Krallığı Kralı Ptolemy X Alexander I [Πτολεμαῖος Ἀλέξανδρος]. Ptolemy VIII, MÖ 116'da öldüğünde, Ptolemy IX, Kleopatra III'ün eş naibi olarak kral oldu ve Ptolemy X Alexander I, vali olarak görev yapmak üzere Kıbrıs'a gönderilmiştir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Ptolemaios Krallığı Kralı Ptolemy X Alexander I'e [Πτολεμαῖος Ἀλέξανδρος] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,517
Beğeni
10,426
 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,517
Beğeni
10,426
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.