The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Ptolemaios Krallığı Ptolemy XII Auletes Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,579
Beğeni
10,495
Ptolemaios Krallığı Kralı Ptolemy XII Auletes [Πτολεμαῖος Νέος Διόνυσος Φιλοπάτωρ Φιλάδελφος]

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Ptolemy XII Auletes.jpg


Auletes [Αὐλητής] olarak da bilinen, Kral Ptolemy IX'un oğlu olan MÖ 80'den 58'e ve daha sonra MÖ 55'ten MÖ 51'deki ölümüne kadar hüküm sürmüş Ptolemaios hanedanının kralı olan Ptolemy XII Neos Dionysos Philopator Philadelphus [Πτολεμαῖος Νέος Διόνυσος Φιλοπάτωρ  Φιλάδελφος]. Kleopatra V Tryphae evlidir. Saltanatı sırasında Mısır, neredeyse Roma Cumhuriyeti'nin bağımlı bir krallığı haline gelmiştir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Ptolemaios Krallığı Kralı Ptolemy XII Neos Dionysos Philopator Philadelphus'a [Πτολεμαῖος Νέος Διόνυσος Φιλοπάτωρ  Φιλάδελφος] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,579
Beğeni
10,495
 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,579
Beğeni
10,495
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.