The title of the page

Ptolemy I Soter Antik Sikkeler

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,946
Beğeni
9,798
Ptolemaios Krallığı Kralı Ptolemy I Soter [Πτολεμαίος Α Σωτήρ]Makedonyalı Yunanlı general, Büyük İskenderin yoldaşı ve yedi korumasından birisi olan, ülkeyi Helenistik bir krallığa ve İskenderiye'yi Yunan kültürünün bir merkezine dönüştüren krallığın kurucusu Mısırın Firavunu Ptolemy I Soter [Πτολεμαίος Α Σωτήρ]. Makedon Ptolemy, Mısır'ın kontrolünü rakiplerinden almış ve kendisini firavun ilan etmiştir. Kurtarıcı anlamına gelen Soter [Σωτήρ] unvanını kullanmaktadır.
Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Ptolemaios Krallığı Kralı Ptolemy I Soter [Πτολεμαίος Α Σωτήρ] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,946
Beğeni
9,798
 

Baykuş

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
150
Beğeni
474
Ülkemizde nümismatik biliminde antik sikkelerde branj olarak net anlaşılır ve görsel destekli açıklamalar ile öncü bir platform olan antiksikkelernümizmatik sitesine
tüm emekleri için teşekkürler
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.