The title of the page

Ptolemy II Philadelphos Antik Sikkeler

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,988
Beğeni
9,853
Ptolemaios Krallığı Kralı Ptolemaios II Philadelphus [Πτολεμαῖος Φιλάδελφος]

MÖ 284'ten 246'ya kadar Mısır firavunudur. Büyük İskender'in ölümünden sonra Ptolemaios Krallığı'nı kuran Büyük İskender'in Makedon Yunan generali I. Ptolemy ile Makedon Kraliçe I. Berenice'nin oğlu olan kral Ptolemaios II Philadelphus [Πτολεμαῖος Φιλάδελφος]. Ölümünden sonra Büyük Ptolemaios olarak bilinmektedir. Kraliçe Arsinoe I ve sonra kraliçe Arsinoe II ile evlenmiştir.


MÖ 268'de, Ptolemy II Philadelphus, kız kardeşi ve karısı Arsinoe adına altın ve gümüş antik sikke darbı yaptırmıştır. Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Ptolemaios Krallığı Kralı Ptolemaios II Philadelphus [Πτολεμαῖος Φιλάδελφος] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Baykuş

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
151
Beğeni
475
Nümizmatik severlere görsel şölen ve bilgilendirme için çok tesekkurler her biri mükemmel antik sikkeleri görmek büyük keyif
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.