Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Roma İmparatorluğu Arap Philip

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,190
Beğeni
12,341

Marcus Julius Philippus - Philip I


Arap Philip veya Marcus Julius Philippus olarak da bilinen Philip I, MS 244'ten 249'a kadar hüküm süren bir Roma imparatoruydu. O zamanlar Roma İmparatorluğu'nun bir parçası olan günümüz Suriye'sinde doğdu. Philip önde gelen bir Arap aileden geliyordu ve Roma ordusunda öne çıktı. MS 244 yılında önceki imparator Gordian III'ün öldürülmesinin ardından Roma ordusu tarafından imparator ilan edilmiştir. Philip'in iktidara yükselişi, Arap kökenli ilk Roma imparatoru olması nedeniyle Roma tarihinde önemli bir döneme damgasını vurmuştur. İmparator Arap Philip'e ait daha fazla antik sikke görselleri için Tıklayınız.

Paylaşmış olduğumuz antik sikke Antiochia [ΑΝΤΙΟΧΕΙΑ]-Antakya antik kentinde darb edilmiştir. Sikke ön yüzde Arap Philip büstü. Soldan sağa IMP M IVL PHILIPPVS AVG - Imperator Marcus Iulius Philippus Augustus | İmparator Marcus Julius Philippus İmparator [Augustus] lejantı.

Sikke arka yüzde Roma heykelinin bulunduğu Hexastyle tapınak. Soldan sağa SAECVLVM NOVVM - Saeculum Novum | Yeni Yüzyıl lejantı.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK.jpg