Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Roma İmparatorluğu Caligula

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,174
Beğeni
12,340
İmparator Caligula'ya ait Aureus kategorisinde olan antik sikke

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_CAL1.jpg


Gaius Julius Caesar Augustus Germanicus, daha çok Caligula takma adı ile bilinen, 37 - 41 yılları arasında görev yapmış, Julio-Claudian Hanedanı mensubu ve Roma İmparatorluğunun üçüncü imparatoru. Aşırı savurganlığı, tuhaflığı, ahlaksızlığı ve acımasızlığıyla tanınmaktadır.

Sikke ön yüzde imparator Caligula büstü. Sağdan sola C CAESAR AVG GERM P M TR POT - Caius Caesar Augustus Germanicus, Pontifex Maximus, Tribunicia Potestate / Gaius Caesar, imparator [Augustus], Alman fatihi, baş rahip, tribün gücü sahibi lejantı.

Sikke arka yüzde İmparator Caligula'nın kız kardeşi Agrippina büstü. Sağdan sola AGRIPPINA MAT C CAES AVG GERM - Agrippina Matron Caius Caesaris Augustus Germanicus / Agrippina, Gaius Caesar'ın annesi, imparator [Augustus] Alman fatihi lejantı.

Caligula küçük askerin çizmesi anlamına gelir. Saltanatıyla ilgili hayatta kalan çok az kaynak olmasına rağmen, yönetiminin ilk altı ayında genellikle asil ve ılımlı olarak tanımlanır, bu süreden sonra kaynaklar onun zulmü, sadizmi, savurganlığı ve cinsel sapkınlığı üzerine odaklanır