The title of the page

Roma İmparatorluğu Caligula

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,933
Beğeni
9,797
İmparator Caligula'ya ait Aureus kategorisinde olan antik sikkeGaius Julius Caesar Augustus Germanicus, daha çok Caligula takma adı ile bilinen, 37 - 41 yılları arasında görev yapmış, Julio-Claudian Hanedanı mensubu ve Roma İmparatorluğunun üçüncü imparatoru. Aşırı savurganlığı, tuhaflığı, ahlaksızlığı ve acımasızlığıyla tanınmaktadır.

Sikke ön yüzde imparator Caligula büstü.
Sağdan sola C CAESAR AVG GERM P M TR POT - Caius Caesar Augustus Germanicus, Pontifex Maximus, Tribunicia Potestate / Gaius Caesar, imparator [Augustus], Alman fatihi, baş rahip, tribün gücü sahibi lejantı.
Arka tip İmparator Caligula'nın kız kardeşi Agrippina büstü.
Sağdan sola AGRIPPINA MAT C CAES AVG GERM - Agrippina Matron Caius Caesaris Augustus Germanicus / Agrippina, Gaius Caesar'ın annesi, imparator [Augustus] Alman fatihi lejantı.


Caligula küçük askerin çizmesi anlamına gelir. Saltanatıyla ilgili hayatta kalan çok az kaynak olmasına rağmen, yönetiminin ilk altı ayında genellikle asil ve ılımlı olarak tanımlanır, bu süreden sonra kaynaklar onun zulmü, sadizmi, savurganlığı ve cinsel sapkınlığı üzerine odaklanır
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.