Antik Sikkeler Nümzimatik

Roma İmparatorluğu Claudius | Castra Praetoria

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

MS 41'de, Roma imparatorunun yeminli koruyucuları olan Praetorian muhafızlarından oluşan bir grup imparator Claudius'un yeğeni Roma imparatoru Caligula'ya suikast düzenledi ve imparatorluk sarayında karısını ve çocuğunu vahşice öldürdü. Kargaşayı duyan Claudius korkmuş ve canını kurtarmak için kaçmış olsada Praetorian muhafızları onu yakalamıştır. Praetorian muhafızları onu öldürmek yerine Roma'nın yeni imparatoru olarak selamlamışlardır.

MS 41 yılının Ocak ayında Caligula'nın öldürülmesi üzerine Claudius hayatta kalan tek Julio-Claudian erkeğiydi. Praetorian Muhafızların üyeleri onu sarayda bir perdenin arkasında sinmiş halde bulduğunda, onu hemen İmparator olarak ilan ettiler ve onu Roma'nın eteklerindeki müstahkem kampları Castra Praetoria'ya getirmişlerdir.

Claudius kurnazca Praetorianlara hatırı sayılır bir ikramiye verdi ve kendisini destekleyen 10.000 ağır silahlı askerle Senato'yu kendisini bir sonraki prens olarak kabul etmeye kolayca zorlamıştır. Paylaşmış olduğumuz antik sikkenin arka yüzünde imparator duvarlarla çevrili Praetorian Muhafızlarının kampı Castra Praetoria tasviri ve IMPER RECEPT - Imperatore Recepto | İmparator Kabul Etti lejantı ile Claudius Praetorianlara olan borcunu açıkça kabul etmektedir.

İmparator Claudius'a ait daha fazla antik sikke görselleti için Tıklayınız.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Claudius.jpg