Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Roma İmparatorluğu | İlahi Septimius Severus

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

MS 208'de Septimius Severus, Kaledonya'yı [Caledonia] ele geçirmek amacıyla 40.000'den fazla ordunun başında Britanya'ya gitti. Kaledonyalıların gerilla taktikleri nedeniyle Romalıların verdiği kayıpların yüksek olmasına rağmen, Severus 210 yılına gelindiğinde önemli kazanımlar elde etmişti.

Kaledonyalılar ile Orta Ovalar'ı kaybetmeleri karşılığında barışsağlanmıştır. Ancak Maeatae tarafından desteklenen bir Kaledonya isyanı ile çatışma neredeyse anında yeniden başladı ve Severus, kendisini Kaledonyalıları yok etme görevine adadı, ancak hastalık onu Eboracum'a geri çekilmeye zorladı ve burada MS 4 Şubat 211'de öldü. Cenazesı Roma'ya gönderilmiş ve Hadrian Mozolesi'ne [Castel Sant Angelo] gömülmüştür.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_SEverus.jpg


Ona muhteşem bir cenaze töreni düzenleyen ve bu hatıra antik sikkenin darb edilmesini sağlayan oğullarının isteği üzerine Senato tarafından tanrılaştırılmışlar arasına eklenmiştir. Antik sikke üzerinde görülen kartalın bu tür konularda öne çıkması kutsama töreninden kaynaklanmaktadır. Septimius Severus için bir cenaze ateşi yakıldı ve zirvesinden ruhun yeryüzünden tanrıların saflarına yükselişini simgeleyen bir kartal serbest bırakılmıştır.

İmparator Septimius Severus'a ait daha fazla antik sikke görselleri için Tıklayınız.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_SEPTIMIUS SEVERUS.jpg