Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Roma İmparatorluğu Livia Drusilla Sikkeleri

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,174
Beğeni
12,340

Livia Drusilla Sikkeleri

Livia Drusilla

AGESİLAOS ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_LVD.jpg

Augustus'un kendisine devlet işlerinde danışmanlık yapan ve oğlu Tiberius'un imparatorluk mirasını güvence altına alma çabalarını gösteren sadık ve etkili karısı imparatoriçe Livia Drusilla.

MÖ 43 yılında babasının yeğeni Tiberius Claudius Nero ile evlendi ve ondan boşandıktan sonra MÖ 17 Ocak 38'de Octavianus ile evlendi. Livia, MÖ 38'den MS 14'teki ölümüne kadar elli yıldan fazla bir süre boyunca Augustus'un karısıydı. Bu, antik Roma'daki ortalama yaşam süresi göz önüne alındığında şaşırtıcı derecede uzun bir süredir. Her ne kadar iç yaşamları hakkındaki kesinlik ve sevgi dolu bir ilişki olarak kabul edebilecek bir ilişkinin kanıtı kaçınılmaz olarak kaybolmuş olsa da, ikisi arasında gerçek bir sadakat ve karşılıklı saygı olduğu sonucunu çıkarılabilir. Livia'nın, Octavianus'un hızla aşık olduğu güzel bir genç kadın olmasına ve ikilinin sonsuza dek birlikte mutlu yaşamış gibi görünmesine rağmen evlilikleri özünde politiktir. Ona çocuk doğurmamasına rağmen evli kaldılar. Livia'nın imparatorluk ailesinin First Lady'si olarak konumu, kendi aile bağlantıları, kendine güvenen kişiliği ve özel zenginliği, onun yaşamı boyunca ve sonrasında hem Augustus aracılığıyla hem de kendi başına güç kullanmasına olanak tanımıştır. Julio-Claudian imparatorlarının tümü onun doğrudan soyundan geliyordu. Tiberius onun oğluydu, Gaius [Caligula] ve Claudius torunu, Nero ise onun büyük torunu idi.

Livia Drusilla MS 29'da 86 yaşında öldü. Claudius sayesinde MS 42'de Diva Augusta olarak tanrılaştırılmıştır.
Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler İmparatoriçe Livia Drusilla'ya ait antik sikkelerdir. Antik Sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_LUV2 (2).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_LUV2 (3).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_LUV2 (4).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_LUV2 (5).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_LUV2 (6).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_LUV2 (7).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_LUV2 (8).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_LUV2 (9).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_LUV2 (10).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_LUV2 (11).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_LUV2 (12).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_LUV2 (13).jpg
 

Medya

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
225
Beğeni
471
O kadar net ve güzel görseller ki
Sanki uzansak dokunacagiz
Antik sikkeler numizmatik severlere hitap eden herşey var
 

Hera

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
21
Beğeni
80
güçlü kadınlar tarihte hep yer bulmuş sikkeler hem tanıklık etmiş hem kanıt olmuş harika bir sunum ve bilgi teşekkür ediyorum