Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Roma İmparatorluğu Philip II

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,174
Beğeni
12,340
İmparator Philip II'ye ait Aureus Sikke

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_PH1.jpg


Philip II. Roma imparatoru Marcus Julius Severus Philippus. Genç Philip olarak da bilinmektedir. İmparator Arap Philip'in eşi Marcia Otacilia Severa'dan olan oğlu ve varisidir.

Sikke ön yüzde imparator Philip II'nin büstü.
Soldan sağa M IVL PHILIPPVS CAES - Marcus Iulius Philippus Caesar / Marcus Julius Philip Sezar lejantı.
Arka tip imparator Philip II ayakta sağ elinde mızrak ve sol elinde küre tutuyor.
Soldan sağa PRINCIPI IVVENT - Principi Juventutis / Gençliğin prensine lejantı.

MS 237'de doğan Marcus Julius Severus Philippus, adını taşıyan babası imparator I. Philip [Arap Philip] onu MS 244'ün başlarında Sezar ilan ettirdiğinde yedi yaşındaydı. Philip II, MS 245-247'de Tuna sınırındaki Quadi ve Carpi'ye karşı seferlerde babasına eşlik etmiştir ve imparator I. Philip zaferle döndüğünde 10 yaşındaki oğlu eş Augustus rütbesine yükseltilmiştir.

Üçüncü yüzyılın ortalarında değerli metallerin artan kıtlığı nedeniyle, iki Philips'in saltanatından kalma altın sikkeler son derece nadirdir. Antik sikke ön yüzde o zamanlar yaklaşık sekiz veya dokuz yaşında olan genç Sezar'ın son derece gerçekçi bir portresini sergilemektedir.