The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Roma İmparatorluğu Severus II Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,500
Beğeni
10,423
Flavius Valerius Severus veya II. Severus306 ile 307 yıllarında Batı Roma İmparatoru. Rakip imparatorlarla savaşla bu unvanı kaybetti ve hapsedilip öldürülmüştür.

İmparator olan askerlik arkadaşı Galerius tarafından 305 yılında Batı Roma İmparatorluğu Sezarı olarak atanıp Roma İmparatorluğu'nun Batısında Augustus Konstantius Chlorus'un [ Doğu Roma İmparatorluğu'nun [Bizans] kurucusu Büyük Konstantin'in babasıdır. ] ortağı olarak görev yapmıştır.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler İmparator II. Severus'a ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,500
Beğeni
10,423
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.