Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Roma İmparatorluğu Titus | Roma

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,083
Beğeni
12,318
Titus İmparator olarak başarılı olduğunda babasının mirasını sürdürdü, Kolezyum'un inşaatını tamamladı ve yeni hamamları hizmete soktu. Onun hükümdarlığı büyük askeri veya siyasi çatışmaların olmadığı bir dönemdi, ancak 79 yılında saltanatının sonlarına doğru Vezüv Yanardağı patladı. Antik kaynaklar, Titus'un tepkisinin örnek teşkil ettiğini ve ek vergi olmadan hazineden yardım fonu sağladığını belirtmektedir.

Paylaşmış olduğumuz antik sikkenin arka yüzündeki tasarım doğrudan imparator Augustus'un doğudaki bir quinarius'undan [ gümüş Roma sikkesi ] alınmıştır. Augustus sikkelerini taklit eden desenlerin kullanılması, Titus'un babası Vespasianus'un kullandığı bir yöntemdi.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_AUGUSTUS.jpg


Sikke ön yüzde Titus. Soldan sağa T CAESAR IMP VESPASIAN - Titus Caesar Imperator Vespasianus | Titus, Sezar, başkomutan [İmparator], Vespasianus lejantı.

Sikke arka yüzde Victory cista mystica üzerinde sağ elinde çelenk tutuyor. Soldan sağa PONTIF TR P COS IIII - Pontifex [Maximus] Tribunicia Potestate Consul Quartum | Yüksek rahip, tribünlük yetkisinin sahibi, dördüncü kez konsül lejantı. [ Pontifex maximus, Antik Roma devlet dini kurumlarından Pontifler kolejinin en büyük rahibi ]


İmparator Titus'a ait daha fazla antik sikke görselleri için Tıklayınız.


ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_tıtus.jpg