The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Sasani İmparatorluğu Kavad I Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,588
Beğeni
10,514
Sasani İmparatorluğu Kralı I. Kavad [Καβάδης Α της Περσίαςς]I. Kubad ya da I. Kavad. Kral I. Firuz'un oğlu, 488-531 yılları arasında Sasani İmparatorluğu'nun hükümdarı. Kör edilmiş amcası Belaş'ın yerine asiller tarafından taç giydirilmiştir. Sasani krallarının otoritesinin ve statüsünün büyük ölçüde sona erdiği, gerileyen bir imparatorluğu miras alan kral I.Kavad, oğlu ve halefi I. Hüsrev tarafından tamamlanan birçok reform başlatarak imparatorluğunu yeniden düzenlemeye çalışmıştır.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Sasani Kralı I. Kavad'a ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,588
Beğeni
10,514
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.