The title of the page

Sauromates II Antik Sikkeler

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,979
Beğeni
9,843
Bosporus Kralı Sauromates II [ Τιβέριος Ἰούλιος Σαυρομάτης Β΄ Φιλόκαισαρ Φιλορώμαιος Eὐσεβής ]Tiberius Julius Sauromates II Philocaesar Philoromaios Eusebes, aynı zamanda II. Sauromates olarak da bilinen Roma'ya bağlı Boğaziçi Krallığı'nın kralı.

Sezar'ın dostu, Roma'nın dostu, dindar biri anlamına gelen sıfatlar kullanmaktadır. Philocaesar Philoromaios Eusebes. Tiberius Julius Sauromates II, eski yazıtlardan Boğaziçi kralı Rhoemetalces'in oğlu olduğu bilinmektedir.

Kral Sauromates II, Roma İmparatorları Marcus Aurelius , Commodus , Pertinax , Didius Julianus , Septimius Severus ve imparator Caracalla'nın çağdaşıdır.

Krala ait antik sikkeler üzerinde kraliyet unvanı olarak ΒΑΣΙΛΕΩΣ ΣΑΥΡΟΜΑΤΟΥ - BASILEOS SAUROMATOU lejantları görülmektedir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Bosporos Krallığı Kralı II.Sauromates'e [Τιβέριος Ἰούλιος Σαυρομάτης Β΄ Φιλόκαισαρ Φιλορώμαιος Eὐσεβής] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Baykuş

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
151
Beğeni
475
Harika bir bilgilendirme olmuş nümismatik eser branşında net görseller ile sundugunuz tüm konuları beğenerek takip ediyoruz emekleriniz için tesekkurler @Antik Sikkeler
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.