The title of the page

Seleucus II Callinicus Antik Sikkeler

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,983
Beğeni
9,843
Seleukos Kralı Seleucus II Callinicus [Σέλευκος Β΄ ὁ Καλλίνικος ὁ Πώγων]MÖ 246-226 yılları arasında Seleukos İmparatorluğu'nun kralıdır. Güzel galip anlamına gelen Καλλίνικος-Kallinikos ve sakallı anlamına gelen Πώγων-Pogon uvanlarını kullanmakta olan Seleukos kralı II. Seleukos Kallinikos Pogon. Seleukos kralı II. Antiohos Theos ile eşi Laodice'nin en büyük oğludur. Babası II. Antiokus Teos'un ölümünden sonra, annesi Laodice'nin taraftarları Berenice ve oğlunu Antiocheia'da öldürmüşler, sonra II. Seleukos Kallinikos annesi tarafından Efes'te kral ilan edilmiştir. MÖ 228 veya 227'de sürgündeyken attan düşerek ölmüştür.


Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Seleukos Kralı II. Seleukos Kallinikos Pogon'a ait [Σέλευκος Β΄ ὁ Καλλίνικος ὁ Πώγων] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.