The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Seleukos Krallığı Antiochus IV Epiphanes Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,579
Beğeni
10,495
Seleukos Kralı Antiochus IV Epiphanes [Ἀντίοχος ὁ Ἐπιφανής]

MÖ 175'ten MÖ 164'teki ölümüne kadar Seleukos İmparatorluğu'nu yöneten Helenistik bir Yunan kralı. Büyük Kral III. Antiochus'un oğludur. Gerçek ismi Mithradates'tir.Tahta çıktıktan sonra Antiochus adını almıştır. Antiochus IV Epiphanes [Ἀντίοχος ὁ Ἐπιφανής], birçok geleneksel Yahudi uygulamasını yasaklayan kararnameler çıkartmış ve dindar Yahudilere karşı bir zulüm kampanyası başlatmış ve bunun üzerine Makkabiler tarafından Seleukos İmparatorluğu'na ve Yahudi yaşamı üzerindeki Helenistik etkiye karşı yürütülen bir Yahudi isyanı olan Makkabi İsyanı başlamış, Helenleşmiş Yahudiler ve Seleukoslar arasındaki çatışma MÖ 134'e kadar devam etmiş ve Makkabiler sonunda bağımsızlıklarına kavuşmuştur. Kral Antiochus IV Epiphanes [Ἀντίοχος ὁ Ἐπιφανής] MÖ 175 Eylül'ünde hükümet bakanı Heliodorus tarafından öldürülmüştür.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Seleukos Kralı Antiochus IV Epiphanes'e [Ἀντίοχος ὁ Ἐπιφανής] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,579
Beğeni
10,495

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.