The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Seleukos Krallığı Antiochus IX Eusebes Cyzicenus Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,579
Beğeni
10,495
Seleukos Kralı Antiochus IX Eusebes Cyzicenus [Ἀντίοχος Εὐσεβής Κυζικηνός]Helenistik Seleukos krallığının Dindar Antiochus olarak bilinen kralı Antiochus IX Eusebes Cyzicenus [Ἀντίοχος Εὐσεβής Κυζικηνός]. Antiochus VII Sidetes ve Kleopatra Thea'nın oğludur. MÖ 129'da krallığı terk etmiş ve Kyzikos [Erdek] şehrine gitmiştir, ancak MÖ 116'da üvey kardeşi Antiochus VIII'e meydan okumak için geri dönmüştür. MÖ 96'da Kral Antiochus VIII Grypus'un oğlu Selevkos VI Epifanes tarafından savaşta öldürülmüştür.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Seleukos Kralı Antiochus IX Eusebes Cyzicenus'a [Ἀντίοχος Εὐσεβής Κυζικηνός] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.