The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Seleukos Krallığı Demetrius II Nicator Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,500
Beğeni
10,423
Seleukos Kralı Demetrius II Nicator [Δημήτριος Β Νικάτωρ]

Demetrius II Nicator [Δημήτριος Β Νικάτωρ]. Parthia'daki Hyrcania'da birkaç yıl esaretle ayrılan Seleukos İmparatorluğu'nu iki dönem yönetmiştir. İlk olarak MÖ 145 Eylül'den MÖ Temmuz/Ağustos 138'e ve yine MÖ 129'dan MÖ 125'teki ölümüne kadar krallığı yönetmiştir. Fatih anlamına gelen Nicator [Νικάτωρ] unvanını almıştır.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Seleukos Kralı Demetrius II Nicator'a [Δημήτριος Β Νικάτωρ] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,500
Beğeni
10,423
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.