The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Seleukos Krallığı Philip I Epiphanes Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,577
Beğeni
10,495
Seleukos Kralı Philip I Epiphanes Philadelphus [Φίλιππος Ἐπιφανής Φιλάδελφος]MÖ 94'ten 83 veya 75'e kadar Suriye Kralı olarak hüküm sürmüş Helenistik Seleukos Kralı Philip I Epiphanes Philadelphus [Φίλιππος Ἐπιφανής Φιλάδελφος]. MÖ 64'te Romalılar Suriye'yi egemenlikleri altında aldığında Kral Philip I'in antik sikkeleri hala dolaşımdaydı. Suriye'de basılan ilk Roma antik sikkeleri Philip I'in antik sikkelerinin kopyalarıdır ve Roma valisinin tuğrasıyla aynı imajı taşımaktadır. Kralın unvanları Philadelphus [Φιλάδελφος] kardeş seven ve Epiphanes [Ἐπιφανής] şanlı anlamlarına gelmektedir.


Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Seleukos Kralı Philip I Epiphanes Philadelphus'a [Φίλιππος Ἐπιφανής Φιλάδελφος] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.Roma yönetimi altında Antakya'da darb edilmiş Proconsullar'a [Vali] ait antik sikkeler. Kral Philip I'in antik sikkeleri türündedir. Sikke ön yüzlerde Kral I. Philip'in portresi,arka tiplerde Zeus tasvirleri görülmektedir.

 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.