The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Seleukos Krallığı Seleucus II Callinicus Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,501
Beğeni
10,423
Seleukos Kralı Seleucus II Callinicus [Σέλευκος Β΄ ὁ Καλλίνικος ὁ Πώγων]MÖ 246-226 yılları arasında Seleukos İmparatorluğu'nun kralıdır. Güzel galip anlamına gelen Καλλίνικος-Kallinikos ve sakallı anlamına gelen Πώγων-Pogon uvanlarını kullanmakta olan Seleukos kralı II. Seleukos Kallinikos Pogon. Seleukos kralı II. Antiohos Theos ile eşi Laodice'nin en büyük oğludur. Babası II. Antiokus Teos'un ölümünden sonra, annesi Laodice'nin taraftarları Berenice ve oğlunu Antiocheia'da öldürmüşler, sonra II. Seleukos Kallinikos annesi tarafından Efes'te kral ilan edilmiştir. MÖ 228 veya 227'de sürgündeyken attan düşerek ölmüştür.


Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Seleukos Kralı II. Seleukos Kallinikos Pogon'a ait [Σέλευκος Β΄ ὁ Καλλίνικος ὁ Πώγων] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,501
Beğeni
10,423
 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,501
Beğeni
10,423
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.