The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Seleukos Krallığı Seleucus III Ceraunus Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,579
Beğeni
10,495
Seleukos Kralı Seleucus III Soter [Σέλευκος Γ ὁ Σωτήρ, ὁ Κεραυνός]Seleukos Kralı Seleucus III Soter, aynı zamanda Seleucus Ceraunus [Keraunos] olarak da bilinmektedir. Seleukos Krallığı, II. Seleukos Callinicus ve II . Laodike'nin en büyük oğludur. Doğum ismi İskender'dir [Alexander]. Babasının yerine kral olduktan sonra adını Selevkos [Seleukos] olarak değiştirmiştir. Kral Seleucus III Soter Anadolu'da ordusunun üyeleri tarafından öldürülmüştür. Takma adı Ceraunus yıldırım anlamına gelir, Soter ise kurtarıcı anlamına gelir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Seleukos Kralı Seleucus III Soter'e [Σέλευκος Γ ὁ Σωτήρ, ὁ Κεραυνός] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.