The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Seleukos Krallığı Seleucus VI Epiphanes Nikator Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,515
Beğeni
10,426
Seleukos Kralı Seleucus VI Epiphanes Nikator [Σέλευκος Ἐπιφανής Νικάτωρ]MÖ 96 ve 94 yılları arasında Helenistik Seleukos İmparatorluğu'nun Kralı Seleucus VI Epiphanes [Σέλευκος Ἐπιφανής Νικάτωρ]. Antiochus VIII ve Kraliçe Tryphaena'nın [Τρύφαινα] oğludur. Seleucus VI Epiphanes [Σέλευκος Ἐπιφανής Νικάτωρ], babası ve amcası Antiochus IX arasında, MÖ 96'da Antiochus VIII'in öldürülmesiyle sona eren bir iç savaş döneminde yaşamıştır.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Seleukos Kralı Seleucus VI Epiphanes'e [Σέλευκος Ἐπιφανής Νικάτωρ] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.