Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Septimius Severus ve Julia Domna

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Severus'un Hanedan Propagandası

Septimius Severus, sadece Severus olarak da bilinmektedir. 193'ten 211'e kadar Roma imparatoruydu. Afrika eyaletinin Leptis Magna şehrinde doğdu. Afrika kökenli ilk Roma İmparatorudur.

İmparator Septimius Severus'a ait olan bu antik Aureus altın sikke baştan sona, özellikle Septimius Severus'un süslü sakalı ve omuzlarının üzerine dökülen aslan postu ile dikkat çekici ayrıntılar sergilemektedir. MS 200-201 boyunca imparator Septimius Severus, hanedan doğasına sahip antik sikke darbı yaptırmıştır. Bu tip antik sikkelerdeki mesaj evinin devamlılığını propaganda etmek ve böylece onun evinin devamlılığını anlatmak için kendisinin ve aile üyelerinin yüz yüze portre tipleriyle birlikte çok çeşitli çift taraflı portre antik sikkeleri sergilemiştir. Aynı zamanda halk için istikrarlı bir ardıllık ve iç istikrar beklentisidir.

Sikke ön yüzde her iki omuzunda aslan derisi ile imparator Septimius Severus büstü,soldan sağa SEVERVS AVG PART MAX - Severus Augustus Parthicus Maximus lejantı. Türkçesi Severus, imparator [Augustus] Partların en büyük fatihi. Arka tip imparatoriçe Julia Domna büstü, soldan sağa IVLIA AVGVSTA - JULIA AUGUSTA lejantı. Türkçesi Julia [Flavia] saygıdeğer.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_SS2.jpg