The title of the page

Sillyon Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,981
Beğeni
9,843
Sillyon [Σίλλυον] Antik KentiAntik dönem ismi Sillyon [Σίλλυον] olan antik kent günümüz Antalya / Serik ilçesinde bulunan şehir ve kaledir. Antik kent ismi Bizans döneminde Syllaeum veya Syllaion {Συλλαῖον] olarak kullanılmıştır. Antik kent Serik/Yanköy [Karahisar-Tekke] köyü ve köyün yakınlarındaki Koçhisar tepesinde bulunmaktadır.Sillyon [Σίλλυον] Antik Kenti kurulduğu konum itibari ile doğal bir kale görünümündedir. Helenistik dönemde savunma açısından oldukça avantajlı olan Sillyon [Σίλλυον] Antik Kenti Büyük İskender tarafından saldırma gereği bile duyulmamış bir yerde bulunmaktadır. Sillyon [Σίλλυον] Antik Kenti Büyük İskender’in alamadığı şehirlerden biri olma özelliğini taşımaktadır. Büyük İskender’in alamadığı şehirlerden bir diğeri ise Termessos Antik Kenti'dir.Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Sillyon [Σίλλυον] antik kentinde darb edilmiş olan Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,981
Beğeni
9,843
 

Baykuş

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
151
Beğeni
475
Silyon antik kent olarak harika olduğu kadar aynizamanda nadide figürleri iceren antik sikkelerini numizmatik alanında değerlendirip inceleme fırsatı bulduğumuz görseller eşliğinde kaliteli bir sunum olmuş teşekkürler
@Ares
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.