The title of the page

Sinatrukes Antik Sikkeler

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,950
Beğeni
9,814
Part İmparatorluğu Kralı Sinatrukes [Σανατράκης]Sinatrukes [Σανατράκης] MÖ 77 ile 70 yılları arasında hüküm sürmüş aynı zamanda Sinatruces veya Sanatruces olarak da bilinen Part İmparatorluğu Kralı. 80 yaşında kral oldu ve 87 yaşında ölümüne kadar hüküm sürmüştür. MÖ 77'de Partlara saldıran yırtıcı Saka kabilesinin yardımıyla kral olmuştur. . Babil çivi yazısı kayıtlarında adı geçmez.

Sinatruces'in [Σανατράκης] saltanatı sırasında, Ermenistan Kralı Büyük Tigranes [MÖ 95-55], Partların zayıflığından yararlandı ve daha önce II. Mithridates'e bıraktığı yetmiş vadiyi geri almıştır. Sinatrukes MÖ 69'da öldü ve yerine oğlu Phraates III geçmiştir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Part İmparatorluğu Kralı Sinatrukes'e [Σανατράκης] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.