Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Sırbistan'da Tarlada Antik Sikkeler Bulundu

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Medya

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
225
Beğeni
471
silver_coins.jpg


Bir odaya döküldüğü anlaşılan yaklaşık 120 eski gümüş sikke Kostolac'ta bir mısır tarlasındaki bir kömür madeninin yakınında bulundu. Sitenin, o zamanlar Roma eyalet başkenti Viminacium, Moesia Superior'da konuşlanmış bir Roma askeri gücü olan VII Claudia Lejyonu'nun karargahı veya ilkesi olduğu anlaşılmaktadır.

Roma imparatorluk döneminde bir lejyon tipik olarak 5.200 piyade ve 120 axilia veya yardımcı birlikten oluşuyordu.
Arkeologlar, Moesia Superior bölgesinin yalnızca yüzde dördünü ortaya çıkardıklarına inanıyorlar. Kalıntılar yüzeyin yaklaşık bir metre altında ve 40 oda, bir hazine, bir türbe, geçit töreni alanı ve bir çeşmeden oluşuyor.. Çalışmalar 1882'den beri devam ediyor.

Bu süre zarfında yapılan kazılarda bir Roma gemisi (Roma Tuna filosu Viminacium'da bulunuyordu), altın kiremitler, yeşim heykeller, mozaikler, freskler, 14.000 mezar ve üç mamut kalıntısı bulundu. Mamutlar muhtemelen daha erken bir zamana ait.

IMG_20230319_004437.jpg


Mrdjic, madeni paralar döküldüğü sırada bir istila ya da doğal bir felaketin gerçekleşmiş olabileceği tahmininde bulundu. Bu yazının yazıldığı tarihte sikkelerin özellikleri tespit edilemediğinden krizi tespit etmek mümkün değildir, ancak İmparator Gallienus'un sikke bastırdığı bilinmektedir. LEG VII CL lejantlarının eşlik ettiği yedinci lejyonun boğa amblemini gösteren bir arka yüz ile. Exergue efsanesi VI P VI F, bunun Gallienus'un altıncı seferi olduğunu belirtir. PF, Pia et Fidelis Sadık ve Doğru anlamına gelir. Bu paralar yedinci lejyona ödeme yapmak için basıldı.