The title of the page

Tavium Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,981
Beğeni
9,843
Tavium [ Τάουιον ] Antik KentiTavium / Tavia veya Tavion [ Τάουιον ] Antik Kenti günümüz Yozgat / Büyüknefes Köyü'nde yer almaktadır. Tavium [ Τάουιον ] antik kentinin krallık yolu, Asya ve Karadeniz-Suriye yolu üzerinde dört yol ağzında olması da önemini bir kat daha artırmaktadır. Herodot’un İran devrine ait yol diye tarif ettiği kral yolu'nun [Roma yolları] Tavium [ Τάουιον ] antik kentinden geçtiği söylenir. Roma İmparatorluğu zamanında Tavium [ Τάουιον ] antik kenti önemli bir kavşak ve kervan yollarının uğrak yeridir.
Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Tavium [ Τάουιον ] antik kentinde darp edilmiş olan Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.
 

Baykuş

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
151
Beğeni
475
Anadolunun her köşesi ayrı bir özel ve güzel bu antik kent ve antik sikkelerini görmek çok güzel nekadar kesfedilmeye deger olduklarını bizlere kaliteli görseller eşliğinde sunum ile numizmatik anlamda bilgilendirme yaptığınız için teşekkürler
@Antik Sikkeler
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.