The title of the page

Thymbra Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,951
Beğeni
9,814
Thymbra [ Θύμβρα ] Antik KentiAntik dönem ismi Thymbra [ Θύμβρα ] olan antik kent günümüz Çanakkale/Ezine ilçesi Geyikli beldesi yakınlarında yer alan antik kenttir. Bölge aynı zamanda Hanaytepe Höyüğü olarak da bilinir. Truva'nın altı kapısından ikincisine antik kentin ismi verilmiştir. Antik kent İlion köyü olarak anılmaktadır. Kemerdere'nin kuzey tarafında yer almaktadır.

Antik kentte darp edilmiş antik sikkeler ön yüzlerde sola dönük, sakallı ve defne çelenkli Zeus Ammon başı, arka tip sekiz köşeli yıldız ve Θ-Y lejantı yer almaktadır. Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Thymbra [ Θύμβρα ] antik kentinde darb edilmiş olan Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.