The title of the page

Gümüş Drahmi Sikke İsimleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,950
Beğeni
9,814
Decadrachm/Dekadrachm : 10 Drahmi değerinde olan antik Antik Yunan gümüş sikkesi. Örnek Dekadrachm sikke kategorisinde olan antik sikkeler.Tetradrachm : Tetradrahmi Antik Yunanistan'da 4 Drahmi değerinde olan gümüş sikkedir. Örnek Tetradrahmi kategorisinde olan antik sikkeler.

Didrachm : 2 Drahmi değerinde olan Antik Yunan gümüş sikkesi. Örnek Didrachm kategorisinde olan antik sikkeler.
Drachma: Drahmi 6 Obol değerindeki gümüş sikkeye ve birimine verilen isimdir. Drahmi kategorisinde olan antik sikke görselleri.Tetrobol: Tetrobol 4 Obol değerinde olan Antik Yunan gümüş sikkesi. Tetrobol kategorisinde olan antik sikke görselleri.
Triobol/Hemidrachm : Tribol veya Hemidrahmi 3 obol değerinde olan Antik Yunan gümüş sikkesi. Tribol kategorisinde olan antik sikke görselleri.
Diobol: 2 obol değerinde olan Antik Yunan gümüş sikkesi. Diobol kategorisinde olan antik sikke görselleri.
Obol : Obol veya obolus 1 Obol, 1 Drahmi değerinin altıda biri [1⁄6] olan Antik Yunan gümüş sikkesi. Obol kategorisinde olan antik sikke görselleri.

Tetartemorion: Antik Yunanistan'da basılan ve 1/4 Obol değerindeki gümüş sikke. Tetartemorion kategorisinde olan antik sikke görselleri.

Hemiobol: Antik Yunan'da yarım Drahmi değerinde olan sikke. Hemiobol kategorisinde olan antik sikke görselleri.Hemitartemorion: Antik Yunan sikkelerinde tetartamorion’un yarısı olan sikke. Hemitartemorion kategorisinde olan antik sikkeler.


Antik Sikkeler
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.