The title of the page

Gümüş Drahmi Sikke İsimleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,478
Beğeni
9,297
Decadrachm/Dekadrachm : 10 Drahmi değerinde olan antik Antik Yunan gümüş sikkesi. Örnek Dekadrachm sikke kategorisinde olan antik sikkeler.Tetradrachm : Tetradrahmi Antik Yunanistan'da 4 Drahmi değerinde olan gümüş sikkedir. Örnek Tetradrahmi kategorisinde olan antik sikkeler.

Didrachm : 2 Drahmi değerinde olan Antik Yunan gümüş sikkesi. Örnek Didrachm kategorisinde olan antik sikkeler.
Drachma: Drahmi 6 Obol değerindeki gümüş sikkeye ve birimine verilen isimdir. Drahmi kategorisinde olan antik sikke görselleri.Tetrobol: Tetrobol 4 Obol değerinde olan Antik Yunan gümüş sikkesi. Tetrobol kategorisinde olan antik sikke görselleri.
Triobol/Hemidrachm : Tribol veya Hemidrahmi 3 obol değerinde olan Antik Yunan gümüş sikkesi. Tribol kategorisinde olan antik sikke görselleri.
Diobol: 2 obol değerinde olan Antik Yunan gümüş sikkesi. Diobol kategorisinde olan antik sikke görselleri.
Obol : Obol veya obolus 1 Obol, 1 Drahmi değerinin altıda biri [1⁄6] olan Antik Yunan gümüş sikkesi. Obol kategorisinde olan antik sikke görselleri.

Tetartemorion: Antik Yunanistan'da basılan ve 1/4 Obol değerindeki gümüş sikke. Tetartemorion kategorisinde olan antik sikke görselleri.

Hemiobol: Antik Yunan'da yarım Drahmi değerinde olan sikke. Hemiobol kategorisinde olan antik sikke görselleri.Hemitartemorion: Antik Yunan sikkelerinde tetartamorion’un yarısı olan sikke. Hemitartemorion kategorisinde olan antik sikkeler.


Antik Sikkeler
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.