Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Kurallar

1-] Antik Sikkeler Nümizmatik internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. Forum üzerindeki kullanıcılar tarafından açılan konular ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

2-] Antik Sikkeler Nümizmatik sitesi yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

3-] Antik Sikkeler Nümizmatik sitesinin yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

4-] Bu platformda Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu, 5651 sayılı kanun ve ilgili sair kanun ve yönetmelik hükümlerine aykırı hiçbir ileti yazılamaz, konu açılamaz ve paylaşımlar yapılamaz.

5-] Bu platformda Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ün şahsına ve hatırasına ilişkin 5816 sayılı ATATÜRK ALEYHİNE İŞLENEN SUÇLAR HAKKINDA KANUN’a aykırı hareket ederek Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret eden veya küfür eden ya da bu suçları işlemeye başkalarını teşvik eden üye hakkında Yönetim tarafından Adli makamlara suç duyurusunda bulunulur. Yönetim, 6. Madde kapsamında üyenin tüm kişisel verilerini izin almaksızın adli makamlarla paylaşır.

6-] 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 299. Maddesinde yazılı “Cumhurbaşkanına Hakaret” suçunun işlenmesi halinde de 1. fıkra hükmü uygulanır.

7-] Forumda yazılan mesajlar ve açılan tüm konulardan tamamen konuyu açan forum üyesi sorumludur, forum kullanıcılarının yazdıkları mesajlardan dolayı Antik Sikkeler Nümizmatik hiçbir sorumluluk kabul etmez.

8-] Antik Sikkeler Nümizmatik sitesi üzerinde üyeler arası gruplaşma yapmak, tarihi eser satışı yapmak yasaktır. Bu tarz paylaşımların veya üyeler arası gruplaşmanın tespiti halinde kullanıcılar siteden süresiz olarak uzaklaştırılır.

9-] Forum üzerinde tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu mesajlar göndermek, din, dil ırk ayrımına yönelik mesajlar göndermek ve materyaller kullanmak, forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.

10-] Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti, siyaset dini yazılar yazmak bu tarz içeriklere sahip konu açmak tartışma yaratmak kesinlikle yasaktır. Bu tarz konu açanlar forumun huzurunu bozanlar süresiz siteden uzaklaştırılır.

11-] Forum üzerinde sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veya aracı olunan bir ürünün reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar crack, warez ve benzeri sitelerin tanıtımını yapmak yasaktır. Bu tarz paylaşım yapanlar siteden süresiz uzaklaştırılır.

12-] Antik Sikkeler Nümizmatik forum sitesi üzerinde her üyenin bir kullancı adı [nik] alma hakkı vardır. Aynı ip adresi üzerinden birden farklı hesap açmak yasaktır. Tespiti halinde kullanıcı veya kullanıcılar siteden süresiz uzaklaştırılır.

13-] Site Admin ve Yöneticileri forum kurallarına uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiptir.

14-] Forum kurallarına uymayan üyeler yöneticiler tarafından uyarılır, davranışın tekrarında kullanıcı süresiz siteden uzaklaştırılır.

15-] Antik Sikkeler Nümizmatik forum sitesi üzerinde forum kullanıcılarının Antik Sikkeler hakkında açmış olduğu konular ve paylaşmış oldukları görseller için site üzerinde sadece sikke kimliği hakkında bilgi verilmektedir. Antik Sikkeler Nümizmatik forum sitesi üzerinde alım satım yapılmamaktır yasaktır.

16-] Foruma üye olmuş kullanıcılar forum üzerinde paylaşmış oldukları görsellerin ve yazmış oldukları tüm mesajların public [ halka açık ] hale geleceğini, internet arama motorlarında ve diğer internet kaynaklarında yayınlanabileceğini kabul etmiş sayılır.

17-] Yönetime hakaret eylemleri ve kişilik haklarına saldırı halinde Türk Ceza Kanunu ve ilgili diğer mevzuat hükümlerine göre yönetim; yasal şikayet ve dava hakkına sahiptir.

18-] Foruma kayıt olan her üye yukarıda yazılmış olan Antik Sikkeler Nümizmatik forum kurallarını ve Antik Sikkeler Nümizmatik Gizlilik Politikası Hükümlerini okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır.

Siteye üye olmuş olan tüm üyelerin Antik Sikkeler Nümizmatik forum kurallarını okuyup kabul ettikleri varsayılır. Yeni üye olunması yada kurallardan haberder olunmaması, kuralları ihlal etmek için geçerli bir sebep değildir. Antik Sikkeler Nümizmatik forum kuralları listesi dönem dönem güncellenebilir ve üyeler periyodik olarak Antik Sikkeler Nümizmatik forum kuralları listesini gözden geçirmek zorundadır.


Antik Sikkeler Nümizmatik olarak hiçbir site, sosyal medya hesapları, özellikle Facebook Definecilik grupları, sözde Arkeolog, Nümizmat, Ekspertiz adı altında açılmış Facebook sayfaları/grupları, Blogger/Blogspot siteleri ve üçüncü kişiler ile bağlantımız ortak bir çalışmamız kesinlikle yoktur.