Antik Sikkeler Nümzimatik

HakkımızdaAntik Sikkeler Nümizmatik Sitesi, Türkiye’de ve Dünyada bulunan antik kentler ve bu antik kentlerde darb edilmiş olan antik Yunan, Roma, Bizans sikkelerini görsel destekli olarak sunma ve değerlendirme, tarihin her dönemine ait antik sikke görselleri ile birlikte antik sikkelerin lejant açıklamaları ve antik dünyanın Krallarına, Kraliçelerine ve İmparatorlarına ait detaylı nümizmatik konuları sunarak nümizmatiği, uzaktan ya da yakından ilgili insanlara anlatmak, tanıtmak, sevdirmek ve Nümizmatik alanında farkındalık yaratmak üzere 2022 yılında kurulmuştur.

Antik Sikkeler Nümizmatik, kişileri antik sikkeler hakkında bilinçli ve doğru bir şekilde bilgilendirmek ve kişilerin Nümizmatik dünyasını keşfetmesine yardımcı olmak adına kurulmuş, tüm temel özellikleri Bilgi, Dürüstlük ve Sorumluluk olan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Antik Sikkeler Nümizmatik sitesi, Nümizmatik alanında bir referans ve atıf kaynağı olarak oluşturulmuş bir platformdur. Antik Sikkeler Nümizmatik, antik sikke alım satımı veya aracılık yapmamaktadır. Veritabanımızdaki antik sikke görselleri özel koleksiyonlardandır.

Antik Sikkeler Nümizmatik forum sitesi üzerinde; Antik kentlerde darp edilmiş olan Antik Sikke görsellerini, Antik Sikkelerin kimlik bilgilerini, Antik Sikkelerin lejant açıklamaları ile birlikte Türkçe anlamlarını ve Antik Sikkelerin darp edildiği darphanelerin günümüz isimleri hakkında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

Geniş çaplı ve detaylı Antik Sikke içeriğine sahip olan Antik Sikkeler Nümizmatik sitesi içeriğinde Antik Yunan Sikkeleri - Antik Roma Sikkeleri - Antik Bizans Sikkeleri - Osmanlı dönemi paraları, Beyliklere ait olan Mangır ve Akçeler tarihin her dönemine ait geniş bir Antik Sikke koleksiyon arşivi bulacaksınız. Antik sikkeler; erken uygarlıkların hikayesini Yunan ve Roma İmparatorlukları ve ötesinde İncil dönemlerine, Orta Çağlara ve Rönesans'a kadar bizlere anlatmaktadır.

Antik Sikkeler Nümizmatik ayrıca tarafınıza ücretsiz antik sikke kimlik doğrulama hizmeti sunmaktadır. Forum üzerinde paylaşmış olduğunuz antik sikke görseli hakkında gerçekliği ve dönemi hakkında görüş sunmaktayız. Antik sikkeleri yalnızca fotoğrafla değerlendirmek çoğu zaman mümkün olsa da, çoğu zaman antik bir sikkeyi bizzat incelemek gereklidir.

Antik Sikkeler Nümizmatik olarak hiçbir site, sosyal medya hesapları özellikle Facebook Definecilik grupları, Blogger/Blogspot siteleri ve üçüncü kişiler ile bağlantımız ortak çalışmamız kesinlikle yoktur.

Fikirlerinizi Önemsiyoruz. Fikirlerinizi bizimle paylaşın birlikte gerçekleştirelim.

Antik Sikkeler Nümizmatik Sitesi, Eski ve Orta Çağ Sikkelerini incelemekle ilgilenen herkese adanmıştır.

Antik Sikkeler Nümizmatik Google My Business

Antik Sikkeler Nümizmatik Twitter

Antik Sikkeler Nümizmatik Facebook

Antik Sikkeler Nümizmatik Youtube

Antik Sikkeler Nümizmatik Linkedin