Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

HakkımızdaAntik Sikkeler Nümizmatik Sitesi, Türkiye’de ve Dünyada bulunan antik kentler ve bu antik kentlerde darb edilmiş olan antik Yunan, Roma, Bizans sikkelerini görsel destekli olarak sunma ve değerlendirme, tarihin her dönemine ait antik sikke görselleri ile birlikte antik sikkelerin lejant açıklamaları ve antik dünyanın Krallarına, Kraliçelerine ve İmparatorlarına ait detaylı nümizmatik konuları sunarak nümizmatiği, uzaktan ya da yakından ilgili insanlara anlatmak, tanıtmak, sevdirmek ve Nümizmatik alanında farkındalık yaratmak üzere 2022 yılında kurulmuştur.

Antik Sikkeler Nümizmatik, kişileri antik sikkeler hakkında bilinçli ve doğru bir şekilde bilgilendirmek ve kişilerin Nümizmatik dünyasını keşfetmesine yardımcı olmak adına kurulmuş, tüm temel özellikleri Bilgi, Dürüstlük ve Sorumluluk olan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Antik Sikkeler Nümizmatik sitesi, Nümizmatik alanında bir referans ve atıf kaynağı olarak oluşturulmuş bir platformdur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik, antik sikke alım satımı veya aracılık yapmamaktadır. Veritabanımızdaki antik sikke görselleri özel koleksiyonlardandır.

Antik Sikkeler Nümizmatik forum sitesi üzerinde; Antik kentlerde darp edilmiş olan Antik Sikke görsellerini, Antik Sikkelerin kimlik bilgilerini, Antik Sikkelerin lejant açıklamaları ile birlikte Türkçe anlamlarını ve Antik Sikkelerin darp edildiği darphanelerin günümüz isimleri hakkında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

Antik Sikkeler Nümizmatik ayrıca tarafınıza ücretsiz antik sikke kimlik doğrulama hizmeti sunmaktadır. Forum üzerinde paylaşmış olduğunuz antik sikke görseli hakkında gerçekliği ve dönemi hakkında görüş sunmaktayız. Antik sikkeleri yalnızca fotoğrafla değerlendirmek çoğu zaman mümkün olsa da, çoğu zaman antik bir sikkeyi bizzat incelemek gereklidir.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik olarak hiçbir site, sosyal medya hesapları özellikle Facebook Definecilik grupları, sözde Arkeolog, Nümizmat, Ekspertiz adı altında açılmış Facebook sayfaları/grupları, Blogger/Blogspot siteleri ve üçüncü kişiler ile bağlantımız ortak bir çalışmamız kesinlikle yoktur..

Fikirlerinizi Önemsiyoruz. Fikirlerinizi bizimle paylaşın birlikte gerçekleştirelim.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik Sitesi, Eski ve Orta Çağ Sikkelerini incelemekle ilgilenen herkese adanmıştır.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik Google My Business

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik X

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik Facebook

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik Youtube

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik Linkedin