The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Roma İmparatorluğu Valentinian III Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,517
Beğeni
10,426
Valentinianus III - Ουαλεντινιανός ΓGalla Placidia ve III. Constantius'un oğlu, Flavius Placidius Valentinianus | Valentinian III. 425-455 yılları arasında Batı Roma İmparatoru. Batı Roma'nın son imparatorlarındandır.

29 Ekim 437'de Valentinianus, II. Theodosius [Doğu imparatoru, 408-450] ve Eudocia'nın kızı Licinia Eudoxia ile evlendi. Evlendikten sonraki yıllarda Valentinianus hakkında çok az şey bilinmektedir.

Valentinianus, Aetius'un sadakatinden şüphe duymasına neden olan yanlış bilgilerin bir sonucu olarak, 21 Eylül 454'te Roma'daki imparatorluk sarayında büyük soyluyu kendi elleriyle öldürmüştür. Ancak ertesi yıl, Aetius'un eski partizanları olan korumasının iki üyesi tarafından Valentinianus öldürülmüştür.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler imparator Valentinianus'a ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,517
Beğeni
10,426
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.