The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Seleukos Krallığı Antiochus V Eupator Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,577
Beğeni
10,495
Seleukos Kralı Antiochus V Eupator [Αντίοχος Ε' Ευπάτωρ]

MÖ 164'ün sonlarından 161'e kadar hüküm süren Yunan Seleukos İmparatorluğu'nun Kralı Antiochus V Eupator. Antiochus V, babası Antiochus IV Epiphanes ve annesi Laodike IV'ün İran'da ölümünün ardından krallığa 9 yaşında geçmiştir. Kral Antiochus V Eupator [Αντίοχος Ε' Ευπάτωρ] Roma elçisi Gnaeus Octavius tarafından MÖ 162'de Laodikya'da [Suriye/Lazkiye] öldürülmüştür.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Seleukos Kralı Antiochus V Eupator'a [Αντίοχος Ε' Ευπάτωρ] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.