The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Seleukos Krallığı Antiochus VII Euergetes Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,517
Beğeni
10,426
Seleukos Kralı Antiochus VII Euergetes [Ἀντίοχος Ευεργέτης]

Antiochus VII Euergetes [Ἀντίοχος Ευεργέτης]. Dindar Antiochus olarak bilinen MÖ 138/129 yılları arasında hüküm sürmüş Helenistik Seleukos İmparatorluğu'nun Kralı. Takma adını Side antik kentinden almıştır Sidetes. Demetrius I Soter'in oğlu ve Demetrius II Nicator'un kardeşidir. Antiochus VII Euergetes [Ἀντίοχος Ευεργέτης], Ecbatana Savaşı'nda Part kralı II. Phraates ve tespit edilmeden ülkeye giren büyük bir Part kuvveti tarafından pusuya düşürülmüş ve öldürülmüştür. Savaştan sonra Partlar, Antiochus'un korkudan kendini öldürdüğünü iddia etselerde çoğu Yunan ve Roma tarihçisi kralın savaşta öldüğünü belirtir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Seleukos Kralı Antiochus VII Euergetes'e [Ἀντίοχος Ευεργέτης] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,517
Beğeni
10,426
 

Medya

Haber Editörü
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
177
Beğeni
483
Ulkemizde nümizmatik severlere ve antik sikke branşına itinali calismalarinizla yeni bir soluk getirdiğiniz için tesekkurler @Ares
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.