The title of the page

Seriphos Adası Antik Sikkeler

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,951
Beğeni
9,814
Seriphos [Σέριφος] AdasıAntik dönem ismi Seriphos [Σέριφος] olan ada, Ege Denizi'nde, Kiklad Adaları grubunda bulunan günümüz Koyunluca adası. Yunan mitolojisinde Seriphos [Σέριφος], Danae ve bebek oğlu Perseus'un, babası Acrisius'un kendi torununun onu öldüreceği ve onları tahta bir sandık içinde denizde yüzüstü bırakacağına dair bir kehanete cevaben karaya çıktıkları yerdir. Perseus, Gorgon Medusa'nın başı ile Seriphos [Σέριφος] adasına döndüğünde, kralın annesiyle zorla evlenme girişiminin cezası olarak Seriphos [Σέριφος] kralı Polydektes'i ve uşaklarını taşa çevirmiştir. Roma imparatorluk döneminde Seriphos [Σέριφος] bir sürgün yeridir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Seriphos [Σέριφος] adası'nda darb edilmiş Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.