The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Siraküza Tiranı II. Hiero Antik Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,500
Beğeni
10,423
Syracuse Tiranı II. Hieron [Ἱέρων Β]

preiynj.jpg


MÖ 270'den 215'e kadar Syracuse'un Yunan tiranı II. Hiero [Ἱέρων Β]. Gelo'dan geldiğini iddia eden bir Syracusa soylusu Hierocles'in gayri meşru oğluydu. Epirus kralı Pyrrhus'un eski bir generali ve Birinci Pön Savaşı'nın önemli bir figürüdür.

İsimleri Hiero II - Hieron II - Hieron - Hiero olarak geçmektedir.

Epir kralı Pyrrhus Sicilya'yı terk ettikten sonra, Syracusalılar lidersiz kalmıştır. Hieron, kral Pyrrhus'un savaşlarında kendini çoktan göstermiştir ve askerler tarafından o kadar çok beğeni kazanmıştı ki, Syracusa ordusu, şehir halkıyla bazı anlaşmazlıklar vesilesiyle, onu Artemidorus ile birlikte generalleri olarak atamıştır.

O zamanlar Syracuse'un tartışmasız en seçkin ve etkili vatandaşı olan Leptines'in kızıyla evlenerek, cumhuriyet konseylerinde en güçlü desteği kendisine sağlamıştır. Ancak, onu iktidara getiren ilk kişiler olmalarına rağmen, kararsız ve haince olduğunu çok iyi bildiği paralı askerler ordusuna güvenemeyeceğini hissetti ve bu nedenle Mamertinlerle savaş sırasında, bu birlikleri düşmana terk etme fırsatını yakalamış ve onları düşmana terk etmiştir. Düşmanlar tarafından terk ettiği birliklerin neredeyse tamamı paramparça edilmiştir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Siraküza Tiranı ve Kralı II.Hieron'a ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.



















 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,500
Beğeni
10,423
 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,500
Beğeni
10,423
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.