The title of the page

Achilleion Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,947
Beğeni
9,811
Achilleion [ Ἀχίλλειον ] Antik KentiAntik dönem ismi Achilleion/Akhilleion [ Ἀχίλλειον ] olan antik kent günümüz Çanakkale/Ezine ilçesine bağlı Yeniköy bölgesinde Beşik - Yassıtepe Höyüğü olarak bilinen yerdedir. Achilleion Hellen [Yunan] dilinde Akhilleus’un yeri anlamına gelir. Beşik Koyu, Beşige Koyu veya Beşike Koyu olarak adlandırılan küçük bir koydur. [ Diğer antik bölgelerde Achilleion [ Ἀχίλλειον ] ismini taşıyan dört antik kent daha bulunmaktadır.] I. Dünya Savaşı sırasında bölgede savunma amaçlı inşa edilmiş askeri yapılar yapıldığı için antik kent tümüyle yok olmuştur.

Achilleion [ Ἀχίλλειον ] antik kentinin üst tarafında, Beşike Koyu’na hakim bir noktada ise Akhilleus Tümülüsü yer almaktadır.
Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Achilleion [ Ἀχίλλειον ] antik kentinde darb edilmiş olan Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.