The title of the page

Agathokleia I Theatropos Antik Sikkeler

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,983
Beğeni
9,843
Hint Yunan Krallığı Kraliçesi Agathoclea - Agathokleia I Theatropos [Ἀγαθόκλεια Θεότροπος]Bactria antik kentinde doğmuş, Helenestik bir Krallığı yöneten ilk kadınlar arasında olan, MÖ 2. yüzyılda kuzey Hindistan'ın bazı bölgelerinde hüküm süren Menander I ile evli Hint-Yunan kraliçesi Agathokleia I Theatropos [Ἀγαθόκλεια Θεότροπος]. Agathoclea, Helenistik dünyada hükümdar olarak hüküm süren ilk kadınlardan birisi olması yanında, oğlu Kral Strato I'in antik sikkeleri üzerindeki portreleri nedeniyle de önemli bir kişilik olduğu görülmektedir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Hint Yunan Krallığı Kraliçesi Agathokleia I Theatropos'a [Ἀγαθόκλεια Θεότροπος] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,983
Beğeni
9,843
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.