The title of the page

Akrai Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,988
Beğeni
9,853
Akrai [Ἄκραι] Antik KentiAcrae veya Akrai [Ἄκραι], Antik Syracuse'un ilk kardeş şehirlerinden biri olan Akrai [Ἄκραι], Hyblean Dağları'ndaki Yunan kalelerinden birisidir. Sicilya'da, Syracuse'un batısında iç kesimlerde bulunann, günümüz Palazzolo Acreide kasabası.

Akrai [Ἄκραι], MÖ 663'te Sicilya topraklarına gelen Korintli kolonistler tarafından kurulan Syracuse'un [Siraküza] ilk kolonileri arasındadır. Bir tepenin zirvesine inşa edilen Akrai, saldırılması zor bir antik kentti ve inşa edildiği sırada çevredeki bölgeyi izlemek için ideal bir noktaydı. Bizanslı Stephanus yanlışlıkla burayı bir Acarnan kasabası olarak adlandırmaktadır.

Roma döneminde Akrai, stipendiariae civitates'e [haraç ödeyen topluluklar] aitti. Roma'ya vergi ödemek zorundaydı, bu da her zaman Romalılara karşı olduğunun ve Syracuse'un tarafını tuttuğu anlamına gelmektedir.

Akrai [Ἄκραι], Roma İmparatorluğu'nun yıkılmasından sonra da yerleşime devam etmiş ve Hristiyanlığın en önemli merkezlerinden biri haline gelmiştir. Antik kentin sonu MS dokuzuncu yüzyılda, şehrin Araplar tarafından yıkılmasıyla gelmiştir.

Antik kente ait bulunmuş çok fazla sikke mevcut değildir. 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.