The title of the page

Almanya'da Altın Sikkeler Bulundu

Medya

Haber Editörü
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
221
Beğeni
470
Almanyanın Gelderland bölgesinde bir meyve bahçesinde Roma İmparatorluğu'nun son dönemlerinden kalma içinde altın sikkelerin bulunduğu bronz bir kap keşfedildi Uzmanlar, bu hazinenin, bölgenin MS 476'da çöken Batı Roma İmparatorluğu'nun bir parçası olduğu 5. yüzyılın ikinci yarısında bir ordu lideri Frank tarafından gömüldüğüne inanıyor ve bu konuda incelemelere devam ediyorlar.

Daha önce yine almanyada Veenendaal kasabası yakınlarındaki Lienden köyünde bulunan 41 altın sikkeden bazıları, imparatorluğun son hükümdarlarından biri olan ve 457'den itibaren dört yıl hüküm süren Majorian'ın resmini taşıyordu.

altın sikkeler.jpg


Bu keşfedilen Roma sikkeleri Nijmegen'deki Valkhof Müzesi'nde sergileniyor müze yetkilisi Roymans, açıklamasında bu sikkelerin, yerel olarak yaşayan Cermen ve Vizigot kabilelerine yardım etmeleri karşılığında Romalılar tarafından Frenk lordlarına ödendiğini söyledi. Bölgenin haritalarının sikkelerin bulunduğu yerde bir zamanlar bir mezar höyüğü olduğunu gösterdiğini ve bu hazinenin sahibini gösterdiğini sözlerine ekledi.
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.