The title of the page

Antik Yunan Küpeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,973
Beğeni
9,839
Antik Yunan KüpeleriAntik Yunanlılar, mücevherleri tanrılarına ve tanrıçalarına saygılarını sembolize etmek için kullanmış olsalarda o dönemde mücevher pahalı ve elde edilmesi zor olduğundan mücevher kullanımının asıl amacı muazzam zenginliklerini, statülerini ve zevklerini sergilemektir. Antik Yunanistan'daki mücevherlerin çoğu, özellikle Helenistik dönemde altından oluşmaktadır.

Antik Yunan takı stilleri, özellikle Mısır ve Suriye'de oluşturulan kuyumculuk teknikleri Fenikeliler tarafından icat edilen ve Etrüskler tarafından popüler hale getirilen muhteşem, karmaşık tasarımlar olmak üzere Akdeniz etkilerinin birleşmesinden oluşmuştur. Değerli taşlar Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Küçük Asya'dan ithal edilmiştir. Aşk tanrısı Eros ve zafer tanrıçası Nike'ın kanatlı sureti sıklıkla her küpeyi süslemiştir.Antik Yunan dünyasına ait küpeleri detaylı olarak forum sayfamız üzerinde inceleyebilir kendinizi Antik Yunan dünyasının geçmişine taşıyarak, keşfedilmemişleri bizimle birlikte keşfedebilirsiniz. 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.