The title of the page

Antik Yunan Yüzükleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,973
Beğeni
9,839


Antik Yunanistan'da takılar çok sık takılmazdı. Günlük hayatın önemli bir parçası değildi ve genellikle sadece özel günlerde takılırdı. Genellikle mücevher takanlar zengin sınıfların kadınlarıydı. Mücevher genel olarak sosyal sınıf ve statü göstergesi olarak ve güç ve zenginliği simgelemek için kullanılırdı. Yunanlılar, mücevherlerin kendilerini koruyacağına ve kötülüklerden uzak durabileceğine inanıyordu ve birçoğu bir koruma önlemi olarak mücevher takıyordu. Takı takmanın bir başka nedeni de dindi. Eski Yunanlıların birçok tanrısı vardı ve mücevherler bazen bu tanrılara adanmıştır. Mücevherat bazen cenaze maksadıyla da kullanılmıştır. Mücevherin sahibiyle birlikte öbür dünyaya seyahat edeceği inancıyla mezarlara yerleştirilen mücevherlerler de kullanılmıştır. Değerli taşlar dünyanın farklı yerlerinden Yunanistan'a getirilmiştir.

Antik Yunan dünyasına ait yüzükleri detaylı olarak forum sayfamız üzerinde inceleyebilir kendinizi Antik Yunanistan'ın geçmişine taşıyarak, keşfedilmemişleri bizimle birlikte keşfedebilirsiniz. 

Hera

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
21
Beğeni
83
Bilgiler ışığında bir zamanlar hayatlara eşlik etmiş olan bu takılar başka anlam kazanıyor.İzlemesi ve incelemesi büyük zevk teşekkürler @Ares
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.