The title of the page

Antiochus III Antik Sikkeler

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,981
Beğeni
9,843
Seleukos Kralı Antiochus III [Ἀντίoχoς Μέγας] - Büyük Antiochus IIISeleukos İmparatorluğu'nun 6. Kralı Antiochus III [Ἀντίoχoς Μέγας]. Kral II. Selevkos Callinicus ve Kraliçe II. Laodike'nin oğludur. MÖ 3. yüzyılın sonlarına doğru Suriye bölgesini ve batı Asya'nın geri kalanının büyük bir bölümünü yönetmiştir. Yunanca Büyük Kral anlamına gelen Basileus Megas unvanını almıştır. Kendisini Roma egemenliğine karşı Yunan özgürlüğünün şampiyonu ilan eden Kral III. Antiochus, MÖ 192 sonbaharında anakara Yunanistan'da başlayan Roma Cumhuriyeti'ne karşı dört yıllık bir savaş yürütmüş ve üç yıl sonra doğudaki sefer sırasında ölmüştür.


Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Seleukos Kralı Antiochus III'e [Ἀντίoχoς Μέγας] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,981
Beğeni
9,843
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.