Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Antoninus Pius Senatonun Dehasına

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,174
Beğeni
12,340
Hadrianus'un evlatlık oğlu Antoninus, Roma tarihinin en barışçıl dönemlerinden birinde hüküm sürmüş olup, birinci ve ikinci yüzyıllarda hüküm süren Beş İyi İmparator'dan biri olarak sayılmaktadır. Antoninus Pius, gücünün zirvesinde olan bir İmparatorluğa başkanlık ediyordu. Önem taşıyan savaşlar ve gerçek sorunlar yoktu; bu, önceki ve sonraki çalkantılı hükümdarlık dönemlerinden oldukça farklıydı. Aslında, Marcus Aurelius'un yönetimi altında gelişecek sorunlar öncesinde İmparatorluğa ihtiyaç duyduğu sakin ve dinlenme dönemini verdi. Roma tarihinin herhangi bir dönemi altın çağ olarak kabul edilebilecekse, bu Antoninus Pius dönemidir. İmparator Antoninus Pius'a ait detaylı antik sikke görselleri için Tıklayınız.

Sikke ön yüzde imparator Antoninus Pius büstü. Soldan sağa ANTONINVS AVG PIVS P P TR P COS III - Antoninus Augustus Pius, Pater Patriae, Tribunicia Potestate, Consul Tertium: Antoninus Pius, İmparator [Augustus] Ulusun Babası, Tribün Yetkisinin Sahibi, Üçüncü Kez Konsül lejantı. Sikke arka yüzde tanrı Genius. Soldan sağa GENIO SENATVS - Genio Senatus: Senatonun Dehasına [koruyucu ruhuna] lejantı.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_AP.jpg
 

heraklia

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
13 Nis 2024
Mesajlar
1
Beğeni
0
Selamlar bilgileriniz çok profesyonel yalnız site çok karmaşık
 

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,174
Beğeni
12,340
Selamlar bilgileriniz çok profesyonel yalnız site çok karmaşık

Selamlar, sitede karışıklık söz konusu değildir. Karışıklık oluşmaması adına sitede açılan/açılacak tüm konular ayrı ayrı kategorilendirilmiştir + açılan konu ilgili kategori bölümüne eklenir. Örn. Lejant konusunu inceliyorsanız o konu antik sikke lejant açıklamaları kategorisi içerisindedir ve bu kategori içerisinde sadece antik sikke lejant açıklamaları hakkında hazırlanmış olan içerikleri görürsünüz. Ne gibi sorun yaşıyorsunuz karmaşıklık olarak ?


antik sikkeler nümizmatik.jpg