Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Antoninus Pius Sonsuz Roma

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,190
Beğeni
12,341
Antoninus Pius, gücünün zirvesinde olan bir İmparatorluğa başkanlık ediyordu. Önem taşıyan savaşlar ve gerçek sorunlar yoktu; bu, önceki ve sonraki çalkantılı hükümdarlık dönemlerinden oldukça farklıydı. Aslında, Marcus Aurelius'un yönetimi altında gelişecek sorunlar öncesinde İmparatorluğa ihtiyaç duyduğu sakin ve dinlenme dönemini verdi. Roma tarihinin herhangi bir dönemi altın çağ olarak kabul edilebilecekse, bu Antoninus dönemi olmalıdır.

Sikke ön yüzde Antoninus Pius. Soldan sağa ANTONINVS AVG PIVS P P TR P COS III - Antoninus Augustus Pius, Pater Patriae, Tribunicia Potestate, Consul Tertium = Antoninus Pius, İmparator [Augustus] Ulusun Babası, Tribün Yetkisinin Sahibi, Üçüncü Kez Konsül lejantı. Sikke arka yüzde bir kalkanın üzerinde Victory [Nike] ve mızrak tutan oturan Roma tasviri. Soldan sağa ROMA AETERNA = Ebedi/Sonsuz Roma lejantı.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Antoninus Pius Sonsuz Roma.jpg