The title of the page

Ariassos Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,951
Beğeni
9,814
Ariassos [Άριασσός] Antik KentiAntik dönem ismi Ariassos [Άριασσός] olan antik kent günümüz Antalya/Döşemealtı ilçesine bağlı Akkoç köyü bölgesinde, İskitlerin içindeki Etrüsk Boyları tarafından MÖ 3000'li yıllarda kurulmuştur. Toros dağları üzerine doğru kurulu bir antik kenttir. Antik kent bölgede karakol amacı taşıyan bir konumda bulunmaktadır. Ariassos [Άριασσός] Antik Kenti bulunduğu konum itibariyle Antalya ovasını Anadolu platosuna bağlayan yol üzerinde bulunması nedeniyle bu güzergahı kullanan kişilerden geçiş ücreti ve haraç almıştır.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Ariassos [Άριασσός] kentinde darb edilmiş olan Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,951
Beğeni
9,814
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.