The title of the page

Artabanos II Antik Sikkeler

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,950
Beğeni
9,814
Part İmparatorluğu Kralı Artabanos II [Αρτάβανος]MS 12-38/41 yılları arasında bir yıl süreyle Part İmparatorluğu'nun Krallarının Kralı Artabanos II. Part kralı Vonones I'in yeğeni ve halefidir. Artabanus, Part tahtına çıkmadan önce, daha sonra Roma destekli Part kralı Vonones I'e karşı saldırı üssü olarak hizmet edecek olan Media Atropatene'nin kralı olarak hüküm sürmüştür.

Artabanus, Arşak kraliyet ailesinin yönetici kolundan değildir. Babası, büyük olasılıkla eski Part kralı II . Mithridates'in [MÖ 124-88] soyundan gelen bir Dahae prensidir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Part İmparatorluğu Kralı II. Artabanos'a [Αρτάβανος] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.