Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Aurelianus İmparatorun Zaferi

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,161
Beğeni
12,327
Paylaşmış olduğumuz antik sikke imparator Aurelianus'un Zenobia'ya karşı kazandığı zaferi ve 272'nin ortalarında doğu eyaletlerini yirmi yıllık kargaşadan sonra sıkı Roma kontrolüne döndüren Palmyra'yı ele geçirmesini kutlamaktadır. 273'teki kısa Palmyrene isyanının başarılı bir şekilde bastırılmasının ardından Aurelianus, 274'teki yenilgisi İmparatorluğun büyük Aurelian restorasyonunun son noktasını işaret edecek olan Romano-Galyalı ayrılıkçı Tetricus I ile savaşmak için batıya dönecekti.

Sikke ön yüzde imparator Aurelianus büstü. Soldan sağa IMP C L DOM AVRELIANVS PF AVG - Imperator Caesar Lucius Domitius Aurelianus Augustus: Başkomutan [İmparator], Sezar, Lucius Domitius Aurelianus, İmparator [Augustus] lejantı. Sikke arka yüzde zafer tanrıçası Victory [Nike] çelenk ve palmiye yaprağı tutuyor. Soldan sağa VICTORIA AVG - Victoria Augusti: İmparatorun [Augustus] Zaferi lejantı.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_AURELIAN.jpg