Antik Sikkeler Nümzimatik

Bizans K Harfli Sikkeler

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
6,522
Beğeni
12,124
Bizans Dönemi K Harfli Antik SikkelerAntik Bizans dönemin de darp edilen antik sikkeler üzerinde K harfi olan antik Bizans sikkeleri. Üzerinde K harfi olan antik Bizans sikkeleri 20 nummi değerindeki Follis sikkelerdir.


Antik Bizans sikkeleri üzerinde bulunan K harfi Yunanca 20 sayısal değeridir. Antik Bizans Sikkeleri üzerinde Yunanca harfler ve Yunanca/Roma sayısal değerler kullanılmıştır. Antik sikkelerin analizi için sikkelerin üzerindeki kısaltmaların anlamlarının bilinmesi gerekmektedir.Bu kategorideki [Hurda] antik Bizans follis sikkeleri hakkında Google üzerinde çeşitli sitelerde antik sikkenin eni, boyu, çapı gibi ölçüler verilerek yazılmış saçma sapan bilgilere ve 10.000 $ - 5000$ paha biçilemez antik sikke gibi yazılmış saçma sapan fiyatlara ve okuyucuyu aldatmaya yönelik kopyala yapıştır olarak hazırlanmış asparagas bilgilere itimat etmeyiniz. Antik sikkeler çapı boyu gramajı ile değil, antik sikkenin hikayesi ve nadirliği ile değerlendirilir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikke görselleri Bizans dönemi üzerinde K harfi olan 20 [K] nummi Antik Bizans sikkeleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.